شرایط فعالیت‌های اداری، آموزشی و پژوهشی در دوران مقابله با کرونا بررسی شد

امروز اولین جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه برگزار شد، در این جلسه شیوه‌های آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه در سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفت و تدابیر لازم برای برگزاری هرچه بهتر این کلاس‌ها اتخاذ شد.

-با تصمیمات اتخاذشده، مقرر شد از روز شنبه ١۶ فروردین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تمام ظرفیت خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده و شرایطی فراهم کنند تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه شود.
-برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از نرم‌افزار «دان» خواهد بود که شرایط بسیار خوبی برای برگزاری کلاس‌ها فراهم می‌کند. اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه موظفند به صورت مجازی و در ساعت های مقرر برای پاسخگویی و ارائه دروس به دانشجویان، در دسترس باشند.
-واحد علوم و تحقیقات برخی دروس ازجمله ریاضی، معارف، ادبیات فارسی و... را به صورت استودیویی توسط اساتید ضبط کرده و در سایت واحد علوم و تحقیقات قرار داده است. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت واحد علوم و تحقیقات، از این کلاس ها به عنوان آموزش های مکمل استفاده کنند.
-در این جلسه دکتر مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه پیش نویس بخشنامه حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه را ارائه کرد و توضیح داد که براساس این بخشنامه و با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا، یک سوم کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه باید در محل کار خود حضور داشته باشند و دو سوم باقیمانده به صورت شیفتی و دور کاری از منزل، وظایف خود را انجام دهند.
-در جلسه هیأت رئیسه مقرر شد فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ عنوان تعطیل نباشد و شرایط به گونه ای فراهم شود که خدمات لازم به نحو احسن در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
-مقرر شد چالش های حکمرانی صالح پساکرونا در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گیرد.
-مقرر شده هیأت های اندیشه ورز استان ها به بررسی این چالش ها بپردازند و دست آوردهای علمی خود را مطرح کنند، گفت: بدین منظور تالارهای گفتگو به صورت مجازی و با ظرفیت هرکدام ٢٠ نفر، توسط مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده تا اساتید بتوانند در آن فعالیت کنند. در این بخش معاونت های علوم انسانی و هنر، فرهنگی و پژوهشگاه فعالیت جدی خواهند داشت تا با مشخص شدن چالش ها، یک الگو تدوین و استخراج شود.
- ١۵٠ چالش در حوزه چالش‌های حکمرانی صالح پساکرونا مد نظر قرار گرفته و دانشگاه آزاد اسلامی در سه سطح ملی، جهانی و فردی به این چالش‌ها خواهد پرداخت چرا که طبیعتاً پس از بیماری کرونا بسیاری از مناسبات حکمرانی تغییر خواهد کرد.
پیرو بخشنامه مورخ ٩٩/١/١٣ دانشگاه آزاد اسلامی درباره امور اداری و آموزشی در دوره فاصله گذاری اجتماعی:
باتوجه به تقویم آموزشی ابلاغی نیمسال دوم تحصیلی ٩٩-٩٨ و با عنایت به زمان شروع بحران ناشی از ویروس کرونا، امور ثبت نام تکمیلی دانشجویان برای نیمسال دوم تا تاریخ ٩٩/٢/١ نهایی گردیده و پس از آن مورد قبول نمی باشد.
امتحان جامع در نیمه دوم تابستان ٩٩ برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن پس از عبور از شرایط بحرانی فعلی، متعاقباً اطلاع رسانی می گردد.
مرکز فناوری دانشگاه با همکاری معاونت های موضوعی اقدام لازم را در خصوص امور مربوط به کمیسیون موارد خاص از طریق سامانه به عمل می آورند. کلیه جلسات کمیسیون مواردخاص به صورت مجازی تشکیل و مکاتبات لازم به صورت دور کاری از سوی کارکنان ذیربط انجام می پذیرد.
در شرایط کنونی، زمان امتحانات مطابق تقویم آموزشی ابلاغی خواهد بود و در صورت هرگونه تغییر، مراتب از سوی سازمان مرکزی دانشگاه مبنی بر تغییر تاریخ امتحانات اعلام میگردد و کلیه امتحانات طبق روال گذشته به صورت حضوری خواهد بود.
برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در شرایط فعلی باتوجه به ملاحظات و دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ابلاغ خواهد گردید.

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
513 آخرین ویرایش در 15 فروردين، 1399

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.