آزمون EPT

EPT آزمونی معتبر است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۸۶ برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد. EPT یا English Proficiency Test برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین‌المللی با نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می‌بایست نمره‌ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

سیستم نمره‌دهی در آزمون EPT

آزمون ای پی تی هم مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی است. حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره است که این نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده. این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است:

 • Vocabulary (واژگان) ۲۵ تست

  این بخش در آزمونِ زبان EPT شامل ۲۵ سوال است که به‌صورت چهارگزینه‌ای، شرکت کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد به نحوی که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

 • Grammar (گرامر) ۴۰ تست

  در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سوالات 50-26 در این بخش به‌صورت ۴ گزینه ای طرح شده است که از داوطلبان انتظار می رود تا از بین گزینه ها، پاسخ صحیح را انتخاب کنند. سوالات 65-51 در این بخش جملاتی کامل برای گزینه‌ها به داوطلبان ارائه گردیده است که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری نادرست است و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نماید.

 • درک مطلب ۲۰ تست

  در بخش سوم از سوالات EPT test بخش Reading Comprehension، دو متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می‌شود. بخش ریدینگ این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر می‌گیرد. هر متن ده سوال دارد و شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک‌های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

 • سوالات جای خالی (Cloze Passage)

  همانطور که از اسم این بخش می‌توان حدس زد این سوالات به نحوه‌ای طرح شده‌اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش‌ها به‌صورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال‌ها در ازمون EPT شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ هستند.

طریق ثبت نام EPT و پرداخت هزینه امتحان

ثبت نام EPT برای کاربران پیچیدگی به‌خصوصی نخواهد داشت، از طریق سامانه دانشگاه آزاد صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید. شما پس از ساخت اکانت کاربری به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است هزینه‌ی آزمون EPT در سال ۹۸ معادل هشتاد هزار تومان است.

 

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
1369 آخرین ویرایش در 26 اسفند، 1398
برچسب‌ها
محتوای بیشتر در این بخش: « دپارتمان TOEFL دپارتمان MSRT »

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.