چرا زبان سوئدی یاد بگیریم؟ و مزایای یادگیری زبان سوئدی چیست؟

1-یادگیری زبان سوئدی آسان می باشد

زبان سوئدی یکی از زبانهایی است که یادگیری آن آسان‌ می باشد، چرا که از لحاظ دستور زبان، نحو و هزاران کلمه شباهت‌های بسیاری با زبان انگلیسی دارد. در زبان سوئدی مانند انگلیسی، افعال بر اساس زمانشان و نه ضمیرشان، صرف م‌شوند.و فقط دو نوع جنسیت برای اسامی وجود دارد. این به این معنی است که شما لازم است نکات به مراتب کمتری را حفظ کنید. با اینکه تلفظ  زبان سوئدی با زبان انگلیسی متفاوت است و یکسری صداهایی دارد که اصلا در زبان انگلیسی نداریم، اما ساختار و دستور زبان و قواعد جمله سازی در زبان سوئدی مانند زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه برای کسانیکه به انگلیسی مسلط باشند،زبان سوئدی آسانترین و قابل فهم ترین زبان است ، که با تمرین می توانید در آن متبحر بشوید.
با شرکت در کلاس زبان سوئدی در موسسه زبان ایران نیوزلند می توانید به روند یادگیری خود در این زمینه سرعت ببخشید.

2-زبان سوئدی کلید تمامی زبان‌های اسکاندیناوی می باشد

زبان سوئدی از رایج ترین و پرمتکلم ترین زبان های اسکاندیناوی است که زبان مادری بیش از 10 میلیون نفر در فنلاند و سوئد است. از مزایای زبان سوئدی این است که شما  با کل زبانهای اسکاندیناوی آشنا می شوید و سطح بالایی از فهم متقابل بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی ایجاد می کند.  چراکه بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی رابطه نزدیکی وجود دارد. پس وقتی شما قصد فراگیری زبان سوئدی را داشته باشید، اساسا قدمی برای یادگیری همه زبان‌های اسکاندیناوی برداشته اید و همینطور در راستای درکی از زبان های مثل دانمارکی و نروژی را هم اثر دارد.

3-زبان سوئدی دری به زبانهای دیگر

با بادگیری این زبان، احتمال زیادی وجود دارد که قسمت زیادی از زبان نروژی، دانمارکی و حتی کمی زبان ایسلندی را هم متوجه شوید. همچنین برای آموختن زبان هلندی یا آلمانی هم به در میخورد.

4-آشنایی با فرهنگ کشور سوئد

زمانی که زبان سوئدی را بلد باشید، می‌توانید در زمان اقامت در سوئد به دنیای هاکی روی یخ، شب‌های لیگ قهرمانان در Malmo و کتاب های Astrid Lindgren بروید و با فرهنگ شگفت‌آور و غنی سوئدی آشنا شوید.

5-امکان برقراری ارتباط با افراد بیشتر

باید بدانید که همه مردم سوئد به زبان انگلیسی تسلط ندارند.افراد مسن و کودکان  یا کسانی که فرصت تمرین زبان انگلیسی را نداشتند، معمولا از مهارت‌های انگلیسی محدودی برخوردارند و ضمنا همه سوئدی ها با صحبت به زبان انگلیسی راحت نیستند.بنابراین دانستن این زبان به شما کمک میکند که با همه مردم سوئدی‌ ارتباط برقرار کنید.

6- سوئد یک مقصد مناسب برای مهاجرت

 کشور سوئد در رنکینگ یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در دنیا قرار گرفته است. سوئد یکی از جوامع پیشرفته در جهان را داراست . خدمات سلامت و مراقبتهای بهداشتی و آموزش در سوئد رایگان می باشد. همچنین دستمزدهای بالا از ویژگی های این کشور است. یک مکان عالی برای دوستداران طراحی داخلی است و جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری مثل دریاچه ها و جنگل های بی نظیر هم دارد که این ویژگی ،این کشور را در نقشه های گردشگری بین المللی جای داده است.پس در نتیجه با یادگیری زبان سوئدی امکان مهاجرت و زندگی در این کشور برای شما آسانتر خواهد بود.

7- آموزش زبان سوئدی باعث درک متقابل شما از مردم این کشور است

دانستن زبان یک کشور راهی برای ورود به قلب مردم آن کشور است. زبان، عنصری فراتر از  کلمات است و اغلب عادات‌ و ارزش‌های فرهنگی تاریخی آن کشور و مفاهیم آن، در زبان نمود پیدا می کنند.و شما میتوانید به درک بیشتری از تفکرات و احساسات مردم این کشور برسید.

8- زبان سوئدی به شما استقلال می بخشد

عدم آشنایی به زبان سوئدی باعث می شود شما به افرادی وابسته باشید که کار صحبت و ترجمه این زبان را برای شما انجام دهند و مجبورید به آنها اعتماد کنید که عقاید و افکارتان را برای دیگران ترجمه کنند و از تعبیر آنها از مکالمات و اخبار اطمینان نداشته باشید و تمامی ارتباطات رسمی خود را به آنها بسپارید.این شیوه در مدتی کار شما را راه می اندازد، اما در طولانی مدت خوشایند نبوده و قطعا مشکلاتی پیش می آید. پس بهتر است مستقل شده و خودتان این کارها را با فراگیری این زبان انجام بدهید.

9– یادگیری زبان سوئدی مهارت‌های ذهنی شما را افزایش میدهد

طبق نتایج تحقیقات علمی، افرادی که یک زبان خارجی را می‌آموزند، از رشد شناختی بیشتری را از نظر انعطاف‌پذیری ذهنی، خلاقیت و هوش و تفکر انتقادی (مثل حل مساله، تصور و استدلال) برخوردار میشوند. نکته دیگر اینکه در هنگام یادگیری هر زبانی، زبان آموزان یاد میگیرند که با عقاید و مفاهیم فرهنگی جدید آشنا بشوند که این موضوع باعث شناخت بیشتر افراد از جهان اطرافشان می شود.

10- بهره مندی از آموزش زبان سوئدی ، باعث ارتقای موقعیت شغلی شما است

اکثرمشاغل و اغلب کارفرمایان در سوئد نیاز دارند که شما سوئدی صحبت کنید و مسلما کار در این کشور یعنی تعامل با افراد این کشور است. پس یکی از مزایای فراگیری زبان سوئدی این است که یافتن شغل برایتان آسانتر خواهد بود.

11- زبان سوئدی، زبانی گوش نواز

زبان سوئدی نرم و آهنگین است. بسیاری از افراد معتقدند که گوش کردن به صحبت کردن سوئدی‌ها مثل اینست که دارند به آواز گوش میدهند.
برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان سوئدی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش سوئدی، با آموزشگاه زبان ایران نیوزلند تماس بگیرید. دوره های آموزش زبان سوئدی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
1314 آخرین ویرایش در 28 اسفند، 1398
برچسب‌ها

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.