10 دلیل برای یادگیری زبان روسی

۱. زبان روسی یکی از رایج‌ترین زبان‌های جهان است

در فهرست رایج ترین زبان‌ها در سطح جهان، روسیه هشتمین زبان است. البته در روسیه، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ارمنستان، ترکمنستان، آذربایجان و … نیز به این زبان صحبت می‌شود. این زبان به دلیل نفوذ سیاسی پایدار روسیه، زبان دوم محبوب در اروپای شرقی است.

۲. روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است

یک واقعیت جالب در مورد روسیه این است که این کشور بزرگ‌ترین کشور جهان است و به طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از کشور دوم یعنی کانادا (روسیه ۶.۶ میلیون مایل مربع مساحت دارد، در حالی که کانادا ۳.۸ میلیون مایل مربع است)  می باشد. و حالا تصور کنید که در این سرزمین بی‌انتها چقدر می توانید چیزای جدید کشف کنید و این از مزایای زبان روسی است که امکان جستجو را برای شما فراهم می کند. روسیه ۲۸ میراث جهانی یونسکو دارد.

۳. روس‌ها بیش از حد انگلیسی صحبت نمی‌کنند

روسیه دارای پایین‌ترین نرخ مهارت انگلیسی است. تنها حدود ۵ %  از روس‌ها در زبان انگلیسی مهارت دارند و در اکثر شهرهای روسیه تقریبا هیچ نشانه‌ای از الفبای لاتین پیدا نخواهید کرد. پس اگر می‌خواهید بر سرزمین امپراتوری روسیه غلبه کنید، نمی‌توانید بدون داشتن اطلاعات اولیه از زبان روسی موفق شوید. این قطعا ارزش پرداختن به الفبای سیرلیک و یادگیری برخی از جمله‌ها را دارد تا با افراد بومی در سفر به روسیه ارتباط برقرار کند!

۴. از مزایای زبان روسی آشنا با فرهنگ کشور روسیه است

روسیه بسیاری از سنت‌های فرهنگی میان اروپا و آسیا را در میان گرفته‌است. شاید به همین دلیل بسیاری از مردم فکر می‌کنند که روسیه هیچ چیز مشترکی با دنیای انگلیسی‌زبان ندارد. اما در حقیقت، شما می‌توانید در عرض کمی بیش از سه ساعت به سنت پطرزبورگ پرواز کنید، که کوتاه‌تر از زمانی است که طول می‌کشد تا به آتن برسید. بسیاری از مقصدهای گردشگری برتر حتی برای افرادی که در آمریکا، کانادا و استرالیا مستقر هستند، در قاره اروپا روسیه است، بنابراین اگر می‌خواهید یک تور بزرگ در اروپا را برنامه‌ریزی کنید، روسیه مقصد خوبی است.

۵. یادگیری زبان روسی یک چالش است

زبان روسی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها است که ساختار گرامری پیچیده دارد و الفبای سیرلیک به قدری سخت به نظر می‌رسد که به که ممکن است برخی افراد از یادگیری این زبان منصرف شوند اما در واقع آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ترسناک نیست. وقتی آن را یاد می‌گیرید، احساس واقعی موفقیت از این واقعیت که می‌توانید یک الفبای دیگر بخوانید، احساس خواهید کرد! در واقع از مزایای زبان روسی این است که توانایی های خود را محک بزنید و خود را با یک دنیای ناشناخته به چالش می کشید. درست است که در ابتدا ترسناک به نظر می رسد، اما وقتی حرف زدن را شروع می‌کنید احساس شگفت انگیزی خواهید داشت.

۶. یادگیری زبان روسی آسانتر از آن است که فکر می‌کنید

کسی که هرگز سعی در یادگیری زبان روسی داشته باشد با دو چالش برای یادگیری زبان روسی مواجه است و الفبای سیرلیک یکی از آن‌ها نیست ( با کمی تلاش، یادگیری ۳۳ حرف الفبای روسی ممکن می شود. (اغلب اشکال حروف مشابه یا یکسان هستند، بنابراین شما فقط نیاز دارید که نشان دهید چگونه مغز شما می تواند حروف با صدای مشخص را تشخیص دهد. همچنین قواعد گرامری بسیاری وجود دارد که برای یادگیری دشوار هستند. با وجود این دشواری ها اگر تلاش و علاقه کافی برای یادگیری این زبان داشته باشید، می توانید موفق شوید.

۷.تقویت حافظه از مزایای زبان روسی است.

حتی اگر شما تصمیم بگیرید که زبان روسی را به عنوان یک سرگرمی یاد بگیرید، دانستن چندین زبان، مغز شما را حتی در سن پیری سالم و چابک حفظ خواهد کرد. علت آن این است که دانستن زبان جدید باعث ایجاد شبکه دیگری از اتصالات بین نورون‌ها می‌شود. اتصال عصبی بالاتر، حافظه و مهارت‌های حل مساله تان را بهتر خواهد کرد.

۸.روسی زبان آینده است

واقعیت این است که زبان روسی نسبت به زبان دشواری مانند چینی علاقه مندان کمتری برای یادگیری دارد. این محبوبیت پایین باعث تاسف است زیرا در حال حاضر شماری از فرصت‌های اقتصادی در روسیه، اروپای شرقی و آسیای میانه وجود دارد. بنابراین از مزایای زبان روسی این است که می توانید فرصت های شغلی در این منطقه برای خود ایجاد کنید.

۹. محبوبیت روسیه رو به افزایش است

به دلیل میراث تاریخی استالین، اتحاد جماهیر شوروی و جنگ سرد و … روسیه به آسانی بعنوان یک تهدید تلقی می‌شود. اما زمانی که زبان روسی را یاد می‌گیرید، جهان‌بینی شما به دو علت تغییر می‌کند: اول به این دلیل که یک زبان جدید یاد گرفته اید (که همیشه یک دارایی و سرمایه است)  و دوم اینکه دیدگاه بهتری در مورد جهان خواهید داشت.

۱۰.از مزایای زبان روسی، آشنایی با زبان های دیگر است

به محض اینکه کمی روسی یاد می‌گیرید، طیف وسیعی از زبان‌های دیگر به طور ناگهانی در دسترس شما قرار دارد. زبان روسی یکی از خانواده زبان‌های هندو اروپایی و به ویژه خانواده اسلاوی است. حتی با درک یک مبتدی از زبان روسی، می‌توانید به سرعت زبان‌های اسلاوی را درک کنید.

 

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
802 آخرین ویرایش در 28 اسفند، 1398
برچسب‌ها

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.