چرا آلمانی یاد بگیریم؟ ۷ دلیل خوب برای آموختن زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران نیوزلند برای کسانی که مردد هستند بیان می کند که چرا آلمانی یاد بگیریم؟ ۷ دلیل خوب برای آموختن زبان آلمانی را با هم بررسی می کنیم:

۱- یک اینترنت تماماً جدید خواهید یافت

وبلاگ شخصی دارید که مخاطب ندارد؟ شاید باید به علاوه‌ی زبان خود، نوشتن به زبان آلمانی را هم در نظر بگیرید.
آلمانی‌های حضوری غالب در اینترنت دارند. قبلاً دامنه‌ی کشوری درجه اول آلمان یعنی .de پس از .com رتبه‌ی دوم را داشت. در سال ۲۰۱۶ پس از com., ru. (روسیه)، .net و .org در رتبه‌ی پنجم قرار گرفت.
در حدود ۵٫۸% از وبسایت‌ها به آلمانی نوشته شده‌اند و (با اختلاف کمی) پشت سر روسیه با ۵٫۹% هستند.
اینترنتی کاملاً جدید برای کشف توسط گویشوران آلمانی وجود دارد. واقعاً می‌خواهید این (فرصت) را از دست بدهید؟

۲- می‌توانید در آلمان به ازای ۰٫۰۰ دلار به دانشگاه بروید

چه کسی گفته باید پول زیادی صرف کنید تا تحصیلاتی عالی داشته باشید؟
تحصیل در بریتانیا سالی ۹۰۰۰ پوند و بیشتر هزینه دارد. در همین حال دانشجویان آمریکایی ممکن است در نهایت با مقادیر زیادی وام دانشجویی برشکسته شوند.
در آلمان؟ شهریه‌ی تحصیل در اغلب دانشگاه‌ها رایگان است. برخی از مؤسسات ترمی حدود ۵۰۰ یورو هزینه دریافت می‌کنند.
و هیچ قربانی هم در کیفیتی که همراهش می‌آید وجود ندارد. خیلی از دانشگاه‌های آلمان در رده‌ی ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.
آلمانی چگونه از شر هزینه‌های تحصیل خلاص شد؟ به ۲ طریق. درصد کمتری از دانشجویان به کالج می‌روند- ۲۷% در مقایسه با ۴۸% بریتانیا. مهمتر از آن، هزینه‌های دانشگاه‌ها توسط مالیات پردازان پرداخت می‌شود.
دانشجویان بین‌المللی چه می‌شوند؟ در کشورهایی مثل بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا، مدارک دانشگاهی برای خارجی‌ها اغلب دوبرابر بیشتر از اتباع خودشان هزینه دارد. این قضیه به صورت حیرت انگیزی در مورد آلمان صادق نیست. هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان خارجی از مزایای تحصیل رایگان در مقطع لیسانس بهره‌مند می‌شوند. سوئیس و اتریش نیز تحصیلات را در ازای مخارج خیلی پایین‌تری نسبت به جاهای دیگر در جهان ارائه می‌کنند.
شرایطش چیست؟ با وجود اینکه بسیاری از دوره‌ها به انگلیسی ارائه می‌شوند، درصد زیادی از آن‌ها به آلمانی تدریس می‌شوند. داوطلبین باید کارآمدی خود را در آلمانی نشان دهند.

۳- موتزارت

موتزارت، باخ، بتهوون، شوبارت، برامس، شومان و واگنر اشتراک در چه چیزی دارند؟ جدای اینکه آهنگ‌سازانی معروف بودندف همگی به آلمانی صحبت می‌کردند و می‌نوشتند.
برای آوردن قضایا به زمان حال؛ مطمئنم که از امثال رامشتاین، کرافت‌ورک و میلکی چَنس شنیده‌اید. این گروه‌ها به آلمانی و انگلیسی می‌خوانند.
تا درباره‌ی هنر صحبت می‌کنیم باید اضافه کنیم که هر سال ۸۰هزار کتاب جدید در آلمان به چاپ می‌رسد. تنها درصد کمی از این‌ها به زبان‌ها دیگر ترجمه می‌شوند. تمام این کتاب‌ها تنها در دسترس کسانی هستند که گیرایی مسلطی از زبان آلمانی دارند.
به علاوه قادر خواهید بود که کافکا و گوته را به زبان اصلی‌شان بخوانید، بدون اینکه چیزی در ترجمه از دست برود.

۴- می‌خواهید پول درآورید؟ آلمانی یاد بگیرید

آیا می‌دانستید که آلمان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است (و در کل رتبه‌ی پنجم را دارد)؟ آلمان همه چیز از اتومبیل و دستگاه‌های ماشینی گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات را صادر می‌کند.
اگر علاقه‌مند به دنبال کردن یا تقویت پیشه‌ی خود در تجارت هستید، با دانستن زبان مادری شرکای تجاری آلمانی خود بسیار مفید خواهید بود.

۵- آلمانی برای یادگیری توسط گویشوران انگلیسی راحت است

در اینجا به حقیقت شناخته شده‌ی کوچکی اشاره می‌کنیم: آلمانی و انگلیسی متعلق به شجره‌ی خانوادگی زبانی یکسانی هستند. به همین خاطر است که یادگیری زبان آلمانی برای گویشوران انگلیسی راحت است.
برخلاف فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی که زبان‌های از ریشه‌ی رومی هستند، هر دو زبان انگلیسی و آلمانی به شاخه‌ی ژرمنیک از خانواده‌ی هند و اروپایی تعلق دارند. بعضی از لغات و اصطلاحات آلمانی همچنان به صورت مکرر در انگلیسی استفاده می‌شودف مانند angst، kindergarten و kitsch.
انگلیسی بعدها تحت تأثیر فرانسوی، یونانی و لاتین قرار گرفت. با اینحال اگر انگلیسی را به بنیان آن دنبال کنیم، بیشتر شبیه آلمانی است. قانع نشدید؟ به لغاتی نظیر Bruder (brother), ، Wasser (water) و Freund (friend) نگاه کنید.
اگر انتخاب به یادگیری آلمانی به عنوان یک زبان خارجی کنید از تعداد لغاتی که از قبل بلد هستید شگفت‌زده خواهید شد. چنانچه انگلیسی‌زبانی هستید که آلمانی یاد می‌گیرید، در مزیت هستید.

۶- آلمانی در اتحادیه‌ی اروپا بیش از هر زبان بومی دیگر تکلم می‌شود

آلمانی با حدوداً ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون گویشور در سرتاسر جهان، یازدهمین زبان پرگویش جهان است. آلمان با در نظر گرفتن این مطلب کشوری با جمعیت ۸۰ میلیون نفر است (در مقایسه با ایالات متحده با جمعیتی بیش از ۳۰۰ میلیون)، این چیزی نیست که بشود تمسخرش کرد.
حدود ۹۵ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان اول خود تکلم می‌کنند، به این معنا که به همان اندازه که گویشورانی از آلمانی به عنوان زبان مادری استفاده می‌کنند، به همان اندازه هم گویشورانی از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. صحبت زبان‌های بومی شد؛ آلمانی زبان بومی کشورهای آلمان، اطریش و بخش قابل توجهی از سوییس است. در نتیجه آلمانی بیشترین تعداد گویشوران بومی را در تمام اتحادیه‌ی اروپا دارد. به همی خاطر است که آلمانی در کنار انگلیسی و فرانسوی زبان رسمی اتحادیه‌ی اروپاست.
مردم زیادی در اروپای مرکزی و شرقی یادگیری آلمانی به عنوان زبان دوم را انتخاب کرده‌اند. خارج از اتحادیه‌ی اروپا سومین زبانی است که مورد آموزش قرار می‌گیرد.

۷- آلمان بزرگترین اقتصاد را در اروپا دارد

آلمان در سال ۲۰۱۵ اقتصادی معادل ۳٫۴ تریلیون دلار داشت که باعث شد در رتبه‌ی چهارم اقتصاد در سرتاسر جهان بعد از چین، اروپا و ژاپن قرار بگیرد. تا آنجا که صادرات جهانی پیش می‌رود یکبار دیگر هم به راحتی در چهارم فهرست قرار می‌گیرد.
در مقایسه با اقتصادهای اروپا، براحتی از هر دوی بریتانیا و فرانسه پیشی گرفته است که در سال ۲۰۱۵ به ترتین در ۲٫۹ و ۲٫۵ تریلیون دلار قرار گرفتند.
همچنین منزل شرکت‌های بین‌المللی بسیاری از جمله ولکس‌واگن، آلیانتس، بیرکن‌استاک، مرسدس بنز، زیمنس تعداد بسیار زیادی سایر شرکت‌هاست که در سطح جهان شناخته شده هستند.
برخورداری از مهارت‌های زبان آلمانی در رزومه‌ی‌تان می‌تواند به شغل‌تان در راه‌های زیادی کمک کند.

 

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
2826 آخرین ویرایش در 28 اسفند، 1398
برچسب‌ها

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.