چرا اسپانیایی یاد بگیریم؟ 10 دلیل خوب برای آموختن زبان اسپانیایی

1.اسپانیایی زبان رسمی ۲۰ کشور است

اگراهل سفر به خارج از کشور هستید، زبان اسپانیایی احتمالا مهم‌ترین زبانی است که باید یاد بگیرید. کشورهای اسپانیایی زبان بسیار زیبا و متنوع هستند، و مناظر خیره‌کننده و فرهنگ‌های جالبی دارند که به سادگی فراموش نمی شوند. بنابراین اگر شما واقعا می‌خواهید که مردم این کشورها را بشناسید، پس باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید.

۲. با اطمینان سفر کنید

توانایی سفر با دانستن این که شما می‌توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید، یکی از بزرگ‌ترین دلایل یادگیری زبان اسپانیایی است. شما حتی می‌توانید تنها سفر کنید، بدون اینکه مجبور باشید به راهنماهای تور و یا دیگر توریست‌ها تکیه کنید. از مزایای زبان اسپانیایی این است که استرس و عدم اطمینان ناشی از سفر را برطرف می‌کند. این احساس قدرت باعث راحتی شما می شود و به شما اجازه می‌دهد تا واقعا از تعطیلات خود لذت ببرید.

زمانی که به یک مسافر مستقل تبدیل شده‌اید، حتی می‌توانید دوستان و خانواده خود را به همراه داشته باشید و تقریبا به عنوان راهنمای سفر عمل کنید. آن‌ها سپاسگزار و فوق‌العاده تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت.

۳. یادگیری زبان اسپانیایی باعث صرفه‌جویی در هنگام مسافرت می شود

با هزینه های توریست در سفرهایتان خداحافظی کنید. توانایی صحبت کردن به زبان اسپانیایی به شما این امکان را می‌دهد که با مردم بومی ارتباط برقرار کنید. شما می توانید از اقامت در گران‌قیمت ترین هتل‌های توریستی اجتناب کنید و از مهمان خانه ها و خانه های اجاره ای با هزینه کمتر برای اقامت استفاده کنید. این مورد یکی  از مزایای زبان انگلیسی است که می تواند باعث کاهش هزینه های شما در سفر شود.

۴.از مزایای زبان اسپانیایی کمک به پیدا کردن شغل است

در جهان امروزه، بسیاری از شرکت‌ها در حال انجام کسب‌وکار در کشورهای اسپانیایی زبان هستند که به طور کلی سریع‌تر از کشورهای توسعه‌یافته مانند آمریکا، کانادا و بریتانیا در حال رشد هستند.

همچنین، با تعداد افراد اسپانیایی زبان که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، کسب و کارهای بیشتری نیاز به صحبت و ارتباط با مشتریان اسپانیایی دارند.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم زبان اسپانیایی یاد می‌گیرند که خود را از سایر متقاضیان شغل جدا کنند و شغلی رویایی خود را بدست آورند.

۵. کار خود را بهتر انجام دهید

بعضی از مشاغل ممکن است نیاز نداشته باشند که شما به زبان اسپانیایی صحبت کنید، اما اگر این مهارت را داشته باشید پاداش اضافی دریافت می کنید.

توانایی برقراری ارتباط به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات مشتریان را سریع‌تر تشخیص دهید و به آن‌ها احساس راحتی دهید. شما بهتر کار خواهید کرد و احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. همچنین داشتن این مهارت می‌تواند به پاداش‌های دیگری مانند ترفیع و یا حقوق بالاتر منجر شود.

۶. از مزایای زبان اسپانیایی ایجاد فرصت تحصیل در خارج از کشور است

یکی از موثرترین راه‌ها برای یادگیی زبان اسپانیایی، سفر به یک کشور اسپانیایی‌زبان و ثبت‌نام در یک دوره آموزشی فشرده اسپانیایی است. این می‌تواند بسیار لذت بخش باشد تا خود را در محیط غرق کرده و از معلمان و از طریق موقعیت‌های واقعی اسپانیایی یاد بگیرید. علاوه بر این، تحصیل در یک کشور دیگر فرصت‌های زیادی برای ماجراجویی و اکتشاف ارائه می‌دهد؛ این تجربه‌ای است که فراموش نخواهید کرد.

۷. از مزایای زبان اسپانیایی ایجاد دوستی های جدید و پایدار است

زبان اتصال‌دهنده میان انسان ها است. اگر شما بتوانید اسپانیایی صحبت کنید، قادر خواهید بود با افراد بسیار بیشتری ارتباط برقرار کنید و شما طبیعتا باید چیزی مشترک با آن‌ها داشته باشید. وقتی از زبان مادری آن ها استفاده می‌کنید، مردم از شما خوششان خواهد آمد و به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را در یک سطح عمیق‌تر بشناسند.
این کار باعث می‌شود تا دوستان جدید در وضعیت‌های مختلف مثل زمانی که در تعطیلات سفر می‌کنند، در محل کار، یا حتی در شهر خود بشناسید.

۸. به کودکان خود کمک کنید که اسپانیایی را یاد بگیرند

همه ما امیدهای زیادی برای کودکانمان داریم و بسیاری از والدین این روزها می‌خواهند فرزندانشان دو زبانه پرورش داده شوند. شاید یک زبانه هستید و می‌خواهید کودک شما چیز جدیدی را تجربه کند که شما هرگز نداشته اید. با یادگیری زبان اسپانیایی، شما می‌توانید به کودکان خود کمک کنید که آن ها هم زبان اسپانیایی را یاد بگیرند. یا حتی می‌تواند یک پروژه خانوادگی شود، چیزی که شما و بچه‌هایتان می‌توانید با هم یاد بگیرید.

۹. دوستان خود را تحت‌تاثیر قرار دهید

یادگیری زبان اسپانیایی یک موفقیت کامل است و شما ممکن است تنها فرد در دایره دوستان خود باشید که این کار را انجام داده‌ است. هرگاه شما بر زبان اسپانیایی مسلط شدید، چه در یک رستوران و چه در تعطیلات، مردم از توانایی‌های شما شگفت‌زده خواهند شد و اغلب از شما تعریف خواهند کرد. در حقیقت، شما حتی می‌توانید منبع الهامی شوید که به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا زبان اسپانیایی را برای خودشان یاد بگیرند.

۱۰. از مزایای زبان اسپانیایی تقویت حافظه شما است

مغز شما مثل یک ماهیچه است، هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، قوی‌تر می‌شود. یادگیری زبان اسپانیایی شامل حفظ کردن کلمات جدید و قوانین دستور زبان است که به توسعه حافظه کلی شما کمک می‌کند. افرادی که دو زبانه هستند، در به یاد آوردن چیزهایی مثل لیست خرید، نام و جهت، بهتر عمل کرده‌اند.
به طور خلاصه می توان مزایای زبان اسپانیایی را در موارد زیر بیان کرد:
کسب و کار : دو زبانه بودن فقط برای رزومه موثر نیست،  بلکه می تواند کسب وکار شما را نیز تغییر دهد. زبان اسپانیایی به عنوان سومین زبان رایج در دنیا، می تواند برای کسب و کار شما در اسپانیا یا آمریکای لاتین بسیار سودمند باشد. بسیاری از آمریکایی ها آموزش زبان اسپانیایی را برای تعامل با کارکنان و همکارانشان در ایالات متحده مفید می دانند.
مسافرت : مکزیک یک مقصد عالی برای تعطیلات بهاری می باشد، اما اگر بتوانید با زبان اسپانیایی با مردم صحبت کنید! همین امر در آمریكای مرکزی و جنوبی نیز درست است.
از مزایای زبان اسپانیایی امکان مهاجرت و زندگی در خارج از کشور است : آموزش زبان اسپانیایی برای زندگی در کشور های اسپانیایی لازم است. مکان هایی مانند مکزیک، کاستاریکا و پرو فرصت هایی را برای افراد جویای تحصیل در خارج از کشور، افراد متخصص جویای کار و … با قیمت های مناسب ارائه می دهند.
تعلیم مغز: حتی اگر شما قصد آموزش زبان اسپانیایی فقط به عنوان یک سرگرمی دارید، دانستن چندین زبان مغز شما را حتی در پیری سالم و باهوش حفظ خواهد کرد. این بدین علت است که یادگیری زبان جدید یک شبکه ارتباطی در میان نورونهای مغز شما ایجاد می کند. ارتباطات عصبی بیشتر، باعث حافظه و مهارتهای حل مسئله بهتر می شود. علاوه بر این آشنایی با زبان جدید باعث می شود تا با تاریخ و فرهنگ جدیدی آشنا شوید.

امتیاز دهید:
(0 رای‌ها)
1324 آخرین ویرایش در 28 اسفند، 1398

لطفاً دیدگاه خود را ارسال فرمایید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.